Balance Food Chia semínka 500 g
Balance Food Chia semínka 500 g
118,14

Balance Food Chia semínka 500 g

Chia semínka jsou v současnosti jedním z nejvíce zmiňovaných "superfood" potravin. Toto označení má díky jeho mimořádných hodnot obsahu, díky kterým je významnější, než většina potravin. Jeho obsah železa, obsah vápníku, obsah esenciálních aminokyselin, obsah polynenasycených mastných kyselin a obsah antioxidantů jsou vynikající. Jako cenný zdroj rostlinných bílkovin také hraje důležitou roli ve vegetariánské a veganské kuchyni. Maximální denní příjem semen chia (semena šalvěje aztécké - Salvia hispanica) může být 15 g!
118,14
Bonusový bod: 2,36 Kč
Podrobnosti
Semena šalvěje aztécké z Mexika, známější jako semena chia, byly pro Mayů a Inků už před tisíci lety důležitou potravou. Do Evropy se dostal během španělských výbojů, ačkoli se na něj časem zapomnělo. Dnes jsou malá černá semena populární po celém světě.
Návod k použití Chia semínek
Před konzumací se doporučuje chia semínka namočit nejméně 10 minut. Může být konzumován jako pudink, smíchaný s ovesnou kaší a müsli. Může se přidat do smoothies, na zahuštění ovocných pyré, do domácích energetických tyčinek. Může to být také vynikající náhrada vajec pro ty, kteří na to jsou citliví:
Chcete-li nahradit 1 vejce, smíchejte 1 lžíci chia drobky s 3 lžícemi vody, nechte stát, pak zamíchejte do těstoviny, karbanátky atd.
Čistá hmotnost: 500 g
Složení: chia semínka (semena šalvěje aztécké - Salvia hispanica)

Krajina původu: Argentina

Maximální denní příjem semen chia (semena šalvěje - Salvia hispanica) může být 15 g!


Průměrná nutriční hodnota ve 100 g produktu:

- Energie: 1830kJ / 437kcal
    - Tuk: 33 g
               - z toho nasycené mastné kyseliny: 3 g
    - Sacharidy: 60 g
               - z toho cukr: 2 g
- Bílkoviny: 18 g
- Vlákniny: 33 g
- Sůl: 0,01 g

Informace o výživové hodnotě jsou informativní!
Podobné produkty