Balance Food Xylitol / Březový cukr - balení v pytli po 25 kg
Balance Food Xylitol / Březový cukr - balení v pytli po 25 kg
4 950,17

Balance Food Xylitol / Březový cukr - balení v pytli po 25 kg

4 950,17
Bonusový bod: 99,00 Kč
Podrobnosti
Název březový cukr lze odvodit od skutečnosti, že xylitol byl původně vyroben ze sladkých vláken břízy. V roce 1902 byl Hermann Emil Fischer, objevitel xylitolu, oceněn Nobelovou cenou. Protože výroba sacharózy byla v té době levná, tato velká alternativa náhrady cukru se v průmyslu nezaznamenala. Cukrová krize po druhé světové válce přiměla Finskou Cukrovarskou společnost k rozvoji průmyslové produkce xylitolu. V potravinářském průmyslu se používá zejména na výrobu žvýkaček, nealkoholických nápojů a jiných potravinových sladkostí.


Díky nízkému glykemickému indexu, obsahu kalorií a uhlohydrátů je ideální volbou pro diabetiky a osoby držící dietu pro nahrazení cukru.


Zpočátku může konzumace velkého množství u těch, kteří jsou na něj citliví, způsobit průjmy, proto je vhodné používat nejprve menší množství, aby si náš organismus na to mohl zvyknout. Později ani větší množství (20 - 30 g) nezpůsobuje takový problém.


Návod k použití xylitolu

Jeho sladící síla je stejná jako krystalového cukru, takže - až na pár výjimek - může zcela nahradit krystalový cukr ve všech receptech. Výborně se hodí i na pečení, protože ani při vysokých teplotách neztrácí svou sladkou chuť a nestává se hořkou. Kvůli svým fungicidním účinkům není praktické ho bohužel používat v kvašených těstovinách a nedá se karamelizovat. 


Balance Food Xylitol 25 kg cena: [PRICE]Čistá hmotnost: 25 000 g = 25 kg
Složení: xylitol (březový cukr)
Glykemický index: 7
Průměrná nutriční hodnota ve 100 g produktu
-Energie: 100 kJ / 240 kcal
    - Tuk: 0,0 g
               - z toho nasycené mastné kyseliny: 0,0 g
    - Sacharidy: 99,8 g
               - z toho cukr: 0,2 g
               - z toho polyoly: 99,6 g
- Bílkoviny: 0,0 g
- Vlákniny: 0,0 g
- Sůl: 0,0 g

Informace o výživové hodnotě jsou informativní!
Podobné produkty